#20 Svaté mistrovství 2010!

#20 Svaté mistrovství 2010!

 

* ” Díky mami ” * Myš a oříšek * Je pleš sexy? * Vyplá Diana * Expert ve studiu * Expert ve stádiu * Počet trestných minut reprezentačního výběru Běloruska * 

 

 

Jak už to tak v pohádkách bývá, každé studium gymnázia bývá zakončeno maturitní zkouškou. Tento nešvár se bohužel dotkl i mě, a tak jsem si o svatém týdnu zabalil skromný batůžek plný semínek a oříšků podporující dobrou paměť a vyrazil na chalupu. U vchodu mě ještě dostihla maminka a předala štos vypracovaných maturitních otázek, které jsem si schválně zapomněl v pokojíčku hluboko v šupleti. “Díky mami”, prohodil jsem a vyrazil vstříc úžasnému týdnu.

První dny probíhaly podle plánu. Na chalupě jsem byl sám a kromě myší (jež pravidelně vylézaly z děr v parketách a kradly mé semínka podporující správné fungování mozku) mě nikdo nerušil. Jelikož na chatě nemáme televizi, k snídani jsem si ze starého magnetofonu pouštěl- Sexy život s Dianou, který mě hned po ránu naladil na správné učící se tempo. Když paní Kobzanová prodebatovala se svými posluchačky, jestli je pleš sexy či ne, přišel čas na pravidelnou dávku literatury. Po obědě a lehké siestě došla řada na dvouhodinovku marketingu, následovaná neoblíbenou engliš lesnc. Přenádherný den jsem končil u atlasu a otázek z oboru zeměpisného.

Takto hladce jsem “jel” až do té doby, než začalo tehdejší mistrovství světa v hokeji (znalci a Robert Záruba vědí, že se tehdy hrálo v Německu). Po splnění denního limitu (6 naučených otázek, chycená a usmrcená myš, spořádaní 18 slunečnicových semínek a 5 lískových oříšků, vyslechnutí Dianiných moudrých rad, bez kterých by dnešní ženy, nebyly ženami) jsem se odebral do místní hospody na hokej.

Tehdy jsem opravdu vlivem hloupé sazky nemohl pít alkohol (toto období budu nazývat pouze krycím jménem DT – Doba Temna), a tak jsem si objednal Kofolu a jal se sledovat zápas. S místními štamgasty jsem poctivě dokoukal všechny třetiny a jelikož český nároďák odešel ze souboje neporažen, debatovali jsme ještě dlouho do rána.

Druhý den jsem vstal jako obvykle a chtěl podrobně prozkoumat život a dílo jednoho z anglických pisálků (tuším, že se jmenoval Shakespeare nebo tak nějak), ale vzpomněl jsem si, že v televizi dávají záznam včerejšího utkaní. “Malá pauza mě nezabije”, řekl jsem a spěchal do hospody. Místní mě přivítali s úsměvem a na stole mi přistála černá limonáda.

Po skončení záznamu jsem poděkoval a chystal se vrátit do učebního procesu. Bohužel ale hokejové studio pokračovalo a na programu byl zápas skupiny Bé. “No co, kouknu jak hrajou soupeři “, uklidnil jsem se a objednal další nealko. Když se odehrál i tento zápas, blížila se dopolední konfrontace soupeřů ve skupině Cé. “Céčko mě docela zajímá” , usoudil jsem a dál sledoval neuvěřitelně napínavý souboj atraktivních soupeřů Lotyšska a Slovinska. Když zazněl poslední hvizd sudího, shlédnul jsem ještě denní souhrn mistrovství, podvečerní debatu s expertem České televize a v nočních hodinách běžel na chatu.

Ráno už jsme ani neprobouzel Dianu a ihned spěchal ke svému místu před televizí. K mému milému překvapení jsem měl pod stolkem připravený třiceti litrový soudek Kofoly a improvizovanou pípu. Nemusel jsem tedy furt odbíhat a další porci čtyř hraných utkání jsme zvládnul bez opuštění místnosti.
A v tomto duchu se můj pobyt nesl až do mého pátečního odjezdu.

Poučení na závěr:

Svatý týden je určen k tomu, aby se studenti něco naučili. V tom případě můj výlet splnil svůj cíl. (fakt neke!) Neřekl bych Vám sice hlavní město Ázerbájdžánu ani co napsal Mika Waltari, ale klidně bych Vám vyjmenoval celou sestavu běloruského týmu i s počtem vyhraných buly na zápas!

/Vojta/

foto: wikipedia.com
Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>