#32 Se špinavým prádlem si víme rady

#32 Se špinavým prádlem si víme rady

 

* Něco jsme vám tajili * Nadpozemská bytost * Zemětřesení * Pot nejen na tváři * Plný koš na prádlo * Elektrozařízení SMART * Myjeto * Výlet do Ikei *

 

 

Hned v úvodu je potřeba zmínit, že jsme vám ohledně našeho bydlení tak trošku něco zatajili.

Kromě nás s Vojtou s námi v onom Vinohradském bytečku bydlela i jedna další bytost (u přezdívky “bytost” bych zůstal i nadále), která přežívala ve vedlejším pokoji. Člověk to byl věru podivínský. S Vojtou jsme ho často označovali za temného čaroděje, jelikož vždy po setmění v jeho pokoji prováděl jakýsi prazvláštní rituál, kterým nám vháněl hrůzu do tváří.

Každou noc do jeho pokoje vstupovala pokaždé jiná podobně vypadající bytost (okolnosti nasvědčují, že se jednalo o ženy), kdy se po několika okamžicích za přítomnosti dech beroucích zvuků z ničeho nic zatřásla zem. Následně tajemné bytosti, z nichž kapky potu značkovaly cestu ke vchodovým dveřím, nadobro mizely v temných chodbách na schodech.

Nikdy jsme se s Vojtou neodhodlali k tomu, abychom zjistili, co se v oné místnosti skutečně skrývá. (Nyní, když jsme již starší a chytřejší, tak samozřejmě již víme, že se v tomto pokoji nacházela improvizovaně sestavená sauna.)

Přesto, že jsme si o této tajuplné bytosti s Vojtou mysleli své, sdíleli jsme s ní naše přátelství, které jsme jí dávali najevo tím, že s námi každé liché pátky směla spát na manželské posteli. No a jak již to u kamarádského trojúhelníku skládajícího se ze tří dospívajících mužů, jež právě opustili maminčinu sukni, bývá, veškeré ošacení těchto mládenců se nacházelo v odpadkovém.. chci říct.. koši na prádlo.

Zákonitě k tomu jednou dojít muselo, ale nikdo z nás nečekal, že by se to mohlo stát již tak brzy!

Všichni jsme si byli moc dobře vědomi, že se v naší koupelně nacházelo (pro nás) nové elektrozařízení z počátku 21. století s (dnes již populárním) označením SMART, avšak dosavadní strach z nepoznaného nás od této futuristické bílé skříňky držel na hony daleko.

Když jsme se ocitli v situaci, kdy jsme pro nedostatek čistého oděvu chodili po bytě nazí, rozhodli jsme se společnými silami přijít na kloub této futuristické mašině. Poté, co jsme pomačkali veškeré čudlíky (jichž tu bylo více než na běžném mobilním telefonu), se nám otevřela kruhová brána do neznáma, jíž jsme začali plnit špinavými trenýrkami, tričky (od našich černých, přes bílé až po růžové našeho spolubydlícího), ručníky, utěrkami, záclonami, závěsy, ubrusy, nádobím, skleničkami a vstupní rohožkou.

Po 20-ti minutové bouřlivé diskuzi o vhodnosti konkrétních značek pracích prášků jsme usoudili, že nejlepší bude značka “Myjeto”. Jelikož jsme se nemohli rozhodnout do které zásuvky máme tento prací prostředek nalít, kompromisně jsme půlku této nádoby vylili na obsah textilií uvnitř pračky. Nyní již zbývalo zmáčknout tlačítko se symbolem francouzské automobilky Renault (možná vás napadne i jiné připodobnění) a věci se daly do pohybu – a to doslova!

… Následující den, jsme si udělali krásný výlet do Ikei, kde jsme si nakoupili nové kuchyňské a textilní vybavení bytu včetně nového očacení.

/Štefi/

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>