S mou novou mašinou napříč Evropou

S mou novou mašinou napříč Evropou

 

K létu neodmyslitelně patří i zvuk burácejících mašin na našich českých silnicích. A tak jsem i já nasadil helmu značky Kokos a vyrazil na dlouhý trip skrz Přelouč

Protože mi chybí zrcátko, blinkr, povinná výbava, zadní brzda, přední žárovka, klakson, povinné ručení a příslušné řidičské oprávnění, zvolil jsem cestu přes menší okrsky. Jelikož foukal silný nárazový vítr a motor se vlivem vysoké teploty přehříval tak razantně, že mi chytly chlupy na lýtku, zastavoval jsem zhruba po 500 m2.

Když jsem se po několika hodinách blížil první pětině cesty, stal se mi nepříjemný incident. Po mé levé straně mě předjížděla asi 96-letá paní na kole, s nůší slámy na zádech a kárkou za bicyklem, v niž měla půl metráku nakradených cihel z blízkého JZD. Když mě po dalších minutách začaly předjíždět i nepohyblivé předměty, musel jsem se podívat na tachometr. Ten ukazoval příjemných 65 km/h a tak jsem ho zapsal mezi další ne zcela fungující atributy.

Věřte nebo ne, ale po několika součástkách, nářadí a jednom vyžebraném svíčáku v místních vesnicích, jsem nakonec dojel do místa určení!

/Vojta/

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>