#33 Rozkoš s Boženou

#33 Rozkoš s Boženou

 

* Božena Němcova * Krádeže kolíčků * Štefi na tobogánu * Závody šlapadel * Opalující se cikán * Rozčtvrcení radlicí * Z plavek do županu * Počátky nového tance *

 

 

Léto kvapem ubíhalo a my s Fancem závratně bohatli v uniformách fástfůdového giganta. Když už jsme měli dostatečné množství bankovek s Boženou Němcovou (500,- Kč), rozhodli jsme se tuto dámu navštívit a to rovnou v její domovině. Zabalili jsme tedy stan s dvěma kolíčky (na prádlo) a vyrazili pryč ze smogem zaneřáděných Vinohrad.
Abychom nenesli veškerou batožinu na svých hrbech, vzali jsem i hrstku kamarádů, kteří nám zbyli a za dvě hodiny vystupovali v České Skalici. Přesně v tomto kraji totiž žila a tvořila populární česká spisovatelka eroticko-lechtivé literatury Babička, jejíž stěžejní dílo se nazývá: Božena Němcová.

Cílem naší cesty z nádraží byl kemp a vodní nádrž Rozkoš. Zde se na několika hektarech čtverečních rozprostírá vodní plocha zeleno-žluté barvy, kde se v horkých letních měsících může zchladit nespočet otužilců, a tím narušit symbiózu nechutných zelených řas a rafinovaných sinic, kteří tam žijí od Neolitu a okusují nožky zapomnětlivých plavců, kteří se dostanou mimo bójky.

Hned po postavení stanu a tím spojených krádeží kolíků jiných osadníků, jsme hupli do plavek a šli vyzkoušet místní tobogán. Štefi, neznalý poměrů, vylezl po kluzkých schůdcích na horní stanici vodní skluzavky, a tím si vysloužil potlesk nás méně odvážných čekající u cílové pásky. Po delší době čekání to již nevydržel a předběhl malou holčičku před ním, čímž si vysloužil kopanec do holeně. Když diváci dostatečně odměnili mladou nebojácnou závodnici bouřlivým potleskem, Peršan usedl do plastového tubusu a odrazil se svými svalnatými pažemi. Jelikož to ale měl být jeho první kontakt s vodou (za poslední dva týdny) a závodník byl zcela suchý, zrovna dvakrát mu to nejelo. Po pár metrech usilovného šoupání a odírání si kůže zadních partií, raději vstal a do finiše došel po svých.

Další atrakcí, kterou jsme nemínili opomenout, byla půjčovna šlapadel.

Se Štefim jsme si bez váhání vybrali to žluté s klouzačkou a po dlouhém přemýšlení jsme ho pokřtili na jméno: Žluté šlapadlo s klouzačkou. Další posádky vyrazily hned za námi a protože holky dobře šlapaly (zbylé lodě řídily ženy!), brzo jsme s Fanem uzavírali startovní pole. Když jsme po půl hodině konečně dojeli, už se dávno opalovali, což jsme nejvíce poznali na našem kamarádovi (přezdívaný “Cikán”), který měl barvu jako nebe v jednu ráno a bez hvězdiček. Abychom trošku rozproudili zábavu, najížděli jsme na plavající kamarády a snažili jsme se je dostat pod naše šlapadlo, a tím je rozmělnit radlicí pohánějící toto plavidlo.

Když se setmělo a my zjistili, že šlapadla nemají dálková světla, odebrali jsme se ke stanům. Bohužel ten náš vypadal jako celta na dvou klacíkách, a tak si ho popletený řidič karavanu značky Hobby zřejmě spletl s pouhým odpadkem a zaparkoval přímo na něm. Jelikož do něj ale stejně teklo, byli jsme rádi, že teď máme alespoň střechu nad hlavou. Po převlečení z plavek do županu jsme vyrazili na místní veselici.

Celé Babiččino údolí a půlka Ratibořic se scházejí v podniku, kam jsme dorazili i my. Když jsme zaplatili žákovské vstupné kombinované s IN kartou a vešli dovnitř, zjistili jsme, že je zle! Uprostřed parketu stála tyč. Jaká provokace! Neuběhlo ani deset minut a už jsme se u této železné nádhery vlnili, jak nám naše staré klouby dovolili. Trumfovali jsme se v předvedených prvcích i obtížnějších kreacích a sál byl na nohou. Když jsme se dostatečně vyřádili, pomocí pilky na železo jsme si půjčili tyč a odnesli si jí do stanu. Ne nadarmo, pár dnů po naší návštěvě, vznikl nový tanec, který je čím dál tím populárnější a nazývá se “pole dance”.

/Vojta/

foto: www.babs-svetmymaocima.blogspot.cz
Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>