#36 Nebyla to Ta Pravá, viď?

#36 Nebyla to Ta Pravá, viď?

 

* Ta levá * Solidární kamarád * Pravda o Štefiho přítelkyni * Kufry zabaleny * Cesta s Alfrédem * Zastávka u babičky * Není navařeno * 15-ti chodové menu * Balíček na cestu *

 

 

Přestože Vojta v těchto letních měsících zažíval těžké porozchodové chvíle s “Tou levou”, měl naštěstí na blízku člověka (mě), který by v životě nedopustil, aby se jeho kamarád trápil, a proto mu bez ostychu věnoval veškeré své směny na celý týden v oblíbené restauraci rychlého občerstvení. – Každý přeci ví, že práce zahání chmury. A navíc jsem díky tomu měl dostatek času dokoukat zbylé 4 série našeho oblíbeného seriálu How I met Your Mother.

Ovšem když mu po týdnu nevykouzlila úsměv na jeho tváři ani práce, aby se necítil tak špatně, rozhodl jsem se mu říci celou pravdu o mé přítelkyni.

Na úvod jsem mu zarecitoval první a druhou sloku populární písničky “Panic” od skupiny Lucie, jejíž text “o víle z vyšších sfér” mu měl osvětlit, proč mě má přítelkyně již druhým měsícem nemohla navštívit kvůli hlídání rybiček, aby z kulatého akvárka neuplavaly do moře. Na to mi bez pohnutí koutku stroze sdělil, že můj trik, kdy jsem si milostné esemesky přeposílal mezi mými dvěma soukromými telefony, odhalil již při zmínce, že mám novou přítelkyni.

Když už ani můj trapásek ho nedokázal rozveselit, zavolal jsem do Muck Burgr Kingu, že si od zítřka oba bereme placenou dovolenou na dobu neurčitou a zavěsil (brigádníci nemají nárok na dovolenou, viď?). Sbalil jsem malý úhledný batůžek, v němž se těsnaly dvoje trenýrky s ešusem, nasadil jsem si rybářský klobouček, vzal jsem Vojtu za ruku a štrádovali jsme si to na Nádraží Františka Josefa v Praze.

V Kolíně na nás již čekal se svým pohřebním kombíkem Alfréd (táta). V autě jsem Vojtovi, jenž doposud netušil, kam vlastně jedeme, konečně prozradil, že není lepšího léku na smutek než pravá nefalšovaná mládenecká vodácká výprava plná dobrodružství, legrace, sluníčka a krásných žen. Najednou jsem po dlouhé době opět viděl, jak se mu rozzářila očička.

Vodácké výpravě ovšem předcházela ještě kratičká zastávka u mé babičky v blízké vísce, kde jsme museli vyzvednout loď. Pod slovem “loď” si Vojta zřejmě představoval třípatrovou jachtu s ložnicí a masážním záchodem čistícím prdelku do růžova po každém použití, proto byl trošku zklamaný, když jsme ze stodoly po laně spouštěli slámou a pavučinami zahalenou laminátovou kanoi, jejíž povrch lemovalo více záplat než na něm bylo původního materiálu. Přesto jsem tuto lodičku miloval pro její originální maskáčový design, pirátské vlajky, lebky a nápisy “POISON” – perfektně doplňovala náš osobitý styl zabijáků.

Když jsme ji pracně nechali Alfréda naložit na střechu, nasadili jsme si černé brýle (představte si zpomalené záběry dvou svalnatých mužů z náborového videa americké armády) a hrdě usedávali do vozidla. V tom si nás naneštěstí všimla má babička a z okna začala křičet: “Co vy tady, vy výletníci? To jste měli zavolat, že dorazíte, já bych napekla! Máte hlad? Já jsem s vámi vůbec nepočítala, nemám navařeno.. Nestůjte tam v tý zimě jen v tričku a pojďte dovnitř! Nastydnete! (srpen: 35°C)”

Pokud někdo znáte babičku, (ne nutně mojí, i kteroukoliv jinou babičku), tak jistě víte, co následovalo!

Ze slušnosti jsme jí šli do kuchyně v rychlosti pozdravit, s tím, že hned zase půjdeme, když v tom bez varování začala na stůl servírovat v tomto pořadí: Grilovaný špíz tří masových variací, Jehněčí steak na žampionech s jarní cibulkou, Argentinský šťavnatý sval z vnitřní strany hovězího pupku a na odlehčení salát z mořských plodů a marinovaných ústřic s limetkou. – Říct babičce, že jsme již po obědě by jí asi zabilo, tak jsme ze soucitu ochutnali alespoň tu limetku. Mezitím nám stihla zabalit do kufru 530 kuřecích, 420 krůtích a 2 králičí řízky (na cestu).

Po této skutečně krátké zastávce jsme již konečně babičce zamávali a vyrazili do Zruče nad Sázavou (35 minut cesty), kde naše vodní dobrodružství mělo začít.

(konec první části)

/Štefi/

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>