#18 Nahý Krocan

#18 Nahý Krocan

 

* Vaříme z biopotravin * Natažené nohy * Nové šatičky * Lok Birella * Adamův list * Dívka Blesku * Nudista *

 

 

Jelikož jsem byl od mládí velmi živé a zlobivé dítě, nezbývalo rodičům nic jiného, než mě každoročně hlásit do mnoha kroužků pořádaných Domem dětí a mládeže. Myšlenka to byla vskutku dobrá! Kde jinde si má děcko vybít přebytek energie, než na zájmových aktivitách se stejně starými dětmi. A tak jsem měl každý den hromadu činností, které jsem mohl vykonávat. “Sportem” počínaje a “Vaříme z biopotravin” konče. Čas plynul a můj diář se začal z logických důvodů uvolňovat. Z fotbalového týmu jsem byl odejit, jelikož jsem přes velký počet dioptrií na levém oku neviděl na míč (prý je to pro brankáře jistý handicap). Následoval kroužek “šití” (to mě dobrovolně odhlásila maminka poté, co jsem si doma poprvé spíchnul nové šatičky) a o čtvrteční hodiny Juda jsem přišel ve chvíli, kdy mě kluci z oddílu chtěli uškrtit na žlutém pásku svého kimona. Když mi vypadl i Mladý modelář, Zumba a Plaveme na znak, zbyl v mém rozvrhu jediný předmět – Dramaťák!

Střih. Nacházíme se o deset let později a já právě vyrážím na divadelní přehlídku, kam jsme byli nominováni s naším představením. (bystřejším je již jasné – že dramatický kroužek byla jasná volba ((toť skrytá reklama na Jihlavanku)) a u divadla jsem už zůstal)

Já s kolegyní jsme jeli o den dříve, neboť jsme byli vtipálkem z našeho týmu “omylem” přihlášeni do jakéhosi diskusního klubu, který zasedal po každém představení.

Ubytovali nás ve velice příjemném pokoji, který svou velikostí odpovídal průměrné telefonní budce. Lehli jsme si na postel, otevřeli dveře (to byla nutnost, abych si mohl natáhnout nohy) a jali jsme spřádat odvetný plán pomsty. Netrvalo dlouho a pokojem se rozezvučel ďábelský smích. Myšlenka jak zostudit zlotřilého herce souboru, byla na světě!

Druhý den jsme vstali brzo ráno a šli obhlédnout prkna, co znamenají třísku v zadku (pokud se po nich sklouznete), kde budeme večer hrát. Na místě byl i zdejší mistr světla a tak jsme se mu svěřili s naším plánem. Nadšeně souhlasil a hned začal věšet potřebné reflektory. Když jsme dostali na naši stranu i místní tisk, nezbývalo než počkat na zbytek souboru.

Naše oběť, (říkejme mu – Krocan), přijela v dobré náladě a hned se ptala, co nového v zábavném semináři – diskusní klub – kam nás přihlásil. Nával zlosti jsem zažehnal lokem Birella (ano, jak psal Štefi, skutečně jsem před maturitou nepil) a poděkoval Krocanovi za příjemné zpestření divadelní přehlídky.

Představení začalo a k mé radosti si do hlediště našly cestu početné davy publika. Hra, kterou jsme si sami napsali, se jmenovala Vepřárna a nikoho nepřekvapí, že v tomto kusu se tu a tam objevila nahota. Přesněji řečeno, hlavním nudistou představení byl Krocan (to je náhodička). Tohoto herce se nám povedlo během zkoušení přemluvit, aby v jedné scéně nahý přeběhl přes jeviště. Jelikož to bylo pokaždé ve tmě a v takzvaném druhém plánu, nebyl to zas až takový risk a Krocan nám takto pobíhal každé představení.

Bohužel v tomto divadle bylo jeviště mělké a tak se nebohý chlapec připravoval na svůj běh velmi blízko divákům. Když jsem viděl, že se blíží chvíle “nahého běhu” dal jsem signál osvětlovačům. Sotva co se dotkla Krocanova bosá chodidla podlahy, rozsvítily se světla všech reflektorů mířících na nudistu a jeden boďák, který kopíroval celou jeho cestu. Běžec, tušiv zradu, zrychlil krok a udělal to jediné, co mohl. Rychle si zakryl ty partie, kde má Adam fíkový list. Pozdě. Díky novinářům, které jsme posadili do první řady (přesně na ta místa, kde měla rozsvícená světla poprvé proniknout tmou), jsme měli vyhráno!

Ještě toho dne se nahá fotka mladého komedianta objevila na titulních stranách většiny seriózních zpravodajů a také jednoho neseriózního bulváru jako “nedělní dívka Blesku”. Krocan si přečetl anekdotu, kterou otiskli u jeho fotky a už nám nikdy (fakt nekecám) neprovedl žádnou lumpárnu.

/Vojta/

Sdílejte nás dál:

2 comments on «#18 Nahý Krocan»

  1. další Krocan napsal:

    Ale Vojto, tys teda vynechal pasáží. Třeba o Harry Potterovi, který tam žil sám v telefonní budce několik dnů, nebo jak jsi rád po ránu cvičil jógu nahý se slečnami od vedle. Nebo i snad dramatický příjezd všech spoluherců.

    1. Fakt nekecam!! napsal:

      Odejdi satane!! :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>