#27 Kde domov můj?

#27 Kde domov můj?

 

* První noc za námi * Přichází na řadu to nejdůležitější * Hledání zlatého pokladu * Levný nákup * Energetická tyčinka * Pajzl na první pohled * Lov u konce * 

 

 

S první nocí v novém bytě (místo jejíž popisu Vojta v předchozí storce raději představil místnosti našeho bytu) nám začaly taktéž dlouho očekávané a prozatím naše nejdelší prázdniny, které jsme si hodlali setsakramenstky užít.

Stěhování bylo za námi (shodili jsme batůžek s ponožkami, trenýrkami a batikovaným tričkem pod postel), první společná noc na manželské posteli (konečně!!!) taktéž, a nyní již zbývalo ke štěstí jediné – najít si v blízkosti našeho Kalbytu příjemnou domovskou hospůdku, v případě, že by nastala situace, že nám v našem skrovném apartmánku dojde veškerý alkohol (což se historicky nestalo ani jednou, díky našim pravidelným dodavatelům tekutého štěstí. Této nerozlučné dvojce, která se v našem Pártybytě vyskytovala častěji než naši další 2 spolubydlící, jenž si řádně platili nájem, jsme přezdívali “Dredáč” – jelikož měl na hlavě zářivou lysinu a “Egáč” – jehož kuchařskou specialitou byla vajíčka na tvrdo, proto s sebou po kapsách pro sichr vždy jedno, dvě nosil).

Přesto jsme se rozhodli druhý den vyrazit na lov našeho druhého domova (exMestiza). Jelikož jsme vyrazili ihned po brutálním probuzení křiku, jekotu a pištění nedozrálých puberťáků, které povolili uzdu svým hlasivkám na dětském hřišti pod našimi okny, rozhodli jsme se cestou ulovit nějakou nejlevnější potravu ke snídani (v 15h). Jelikož Praha je kraj drahý a naše těžce našetřené peníze jsme nechtěli utrácet za takové zbytečnosti, jako je jídlo, a šetřili jsme si je radši na stravu tekutou, přilehlý potravinový řetězec “Levný nákup” pro nás byl jasnou volbou!

V této prodejně potravin jako byste se vrátili v čase. V regálech jste nacházeli potraviny s retro etiketami, na nichž byla ještě předtištěna cena v Kčs (místy v Rublech), veškeré potraviny v tomto obchodě byly stejně drahé jako v dobách, kdy se v konzumech běžně tyto měny používaly, a proto se tento obchůdek stal naším nejoblíbenějším. Tedy alespoň do té doby, než jsme zjistili, že data expirace u většiny výrobků zobrazují datum, které si většina lidí spojí s prvním vyplutím Titanicu na jeho osudovou cestu.

Po posilnění energetickou tyčinkou z “Levného nákupu”, která svou energetickou hodnotu ztratila už za Husáka, jsme pokračovali v lovu. Jsme to kluci vybíraví a nespokojíme se s žádnou průměrnou hospodou. Taková hospoda, to máte jako s ženou. Prostě se vám musí zalíbit na první pohled, již jakmile se podíváte na rozsvícený nápis se značkou piva nad vchodem, musíte si být jisti, že to je ta pravá!

No, bohužel s Vojtou jsme chodili od hospody k hospodě zklamáni místními předraženými snobskými podniky značnou chvíli, když jsme ho konečně spatřili! Pajzl na první pohled.. Co by kamenem dohodil od našeho příbytku.. Na dveřích velkým písmem napsáno “Letní akce: Plzeň: 27,- Kč”.. Nad ním neonem problikávajicí název “NONSTOP”.. A my se konečně zamilovali!

Stále otevřený Bar s tajemným názvem X se stal oficiálně naším druhým domovem.

/Štefi/

foto: maps.google.com
Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>