#34 Hříšné dýdžejovské hrátky

#34 Hříšné dýdžejovské hrátky

 

* Dance Rozkoš * CIXI XINTAO SHANGHAI * Prodloužená jízda * Dýdžej “Řetěz” * Taneční soutěž * Otrávené jablko *

 

 

Jak uvedl Vojta v předchozí storce, Rozkošná diskotéka s názvem “Dance” (ve volném překladu: “tanec”) se vryla do našich pamětí mnohem hlouběji, než samotné taneční. A to nejen z důvodu, že jsme se na ní naučili daleko více tanců, ale právě díky zatím nepoznané atmosféře “vesnického Diska” (to nikdy nejíš sám).

V tomto podniku se stalo ještě několik zajímavých momentů, které Vojta zřejmě záměrně vynechal.. avšak jednou se ten web jmenuje “Fakt nekecám”, tak pojďme s pravdou ven!

Přesto, že naši hlavní pozornost hned po příchodu upoutala již zmíněná kovová tyč o průměru 10 cm, naši druhou pozornost rázem upoutal pětapadesátiletý muž s rezavým řetězem od kola kolem krku, černými brýlemi a kšiltovkou s vyšitým motivem zlatého dolaru od známé hiphopové značky CIXI XINTAO SHANGHAI, jejíž kšilt měl pootočen mírně doprava a zároveň mírně dozadu. Soudě dle jeho vizáže se svým zevnějškem zřejmě snažil co nejvíce připodobnit romskému bohovi narcistických gest (proslulého jeho solidárními básničkami pro nejmenší) – “Rytmusovi”, nicméně bohužel nám připomínal spíše pětapadesátiletého muže s rezavým řetězem od kola kolem krku..

Dle několika správně mířených dotazů na místní omladinu jsme se dozvěděli, že tento “mladík” je již 25 let tamním dyzdžokejem, kterým se stal po rozvázání pracovního poměru s “Kolotočáři Česká Skalice”, kde několik let úspěšně řídil velký řetízák. Od té doby prý neměl o neplacenou produkci v Disku “Dance” během své letité kariéry nikdy nouzi.

V tu chvíli jsme ale již z tlumeného reproduktoru zaslechli: “Pojďte se točit, pojďte se vozit! Pojďte si pořádně zapařit na tuhle nejnovější rádiovou pecku, vy diskoškoví šílenci! Prodloužená jízda jen pro vás… ” – Když začala hrát skladba Mumuland od Petra Kotvalda, jež byla skutečně hudební novinkou na Rádiu Blaník (před 15 lety), pro nás s Vojtou to byl signál k neprodlenému nalodění se na taneční parket.

Ještě před prvním refrénem “Dýdžej Řetěz” vyhlásil divácky oblíbenou soutěž, které se přesto, že neexistovala žádná výhra, zúčastnilo nespočet párů.. a my s Vojtou.

“Řetěz” rozdal každému páru (a nám s Vojtou) jedno zelené jablko, které si jeden z nás měl vložit do úst. Soutěž spočívala v tom, že jsme si měli během 10-ti minutovky romantických ploužáků postupně předávat jablko z úst do úst během tance.

Musím říci, že se nám zpočátku (i přes náš značně společensky unavený stav) v této soutěži dařilo velice dobře! Dokonce jsme na parketě vydrželi tančit nejdéle ze všech zúčastněných párů!


Po půl hodině žhavého předávání jablka z úst do úst nám ovšem přišel “Řetěz” smutně oznámit, že to naše jablko máme již více než 20 minut snědené. (Ups..)

/Štefi/

foto: www.mymodernmet.com
Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>