#5 Dosti bylo Meka

#5 Dosti bylo Meka

 

* DVPTZP * Podivný návrh * Že by pivo v Poděbradech? *  Útěk ze stanoviště “Na hranolkách” * OKAPY v koupelně * AfterFrying párty * 

 

 

Předešlou příhodou Vojťulín nastínil náš prvotní společný kontakt mimo naše pracoviště, a nutno říci, že tato tří a půl hodinová “služební cesta” (stále jí tak říkejme) nás skutečně sblížila. Prozatím tedy alespoň na úroveň “DVPTZP” (docela v poho týpek z práce). Abychom zde ale stále nemluvili pouze o našem zaměstnavateli, na kterého do smrti nezapomeneme (byť se o to již léta naivně snažíme), pojďme postupně změnit lokaci…

I my s Vojtou jsme v té době věděli, že je potřeba učinit další krok v rámci našeho sbližování – tzv. krok stranou z mekáče – a tehdy padla Vojtova osudová věta: “Hele Štefi.. mě tak napadlo.. sem si řikal, že bychom třeba někdy mohli.. ehm.. třeba zajít na jedno.. co řikáš?”, řekl culíc se jako Červená karkulka a špičkou McStřevíce simuloval pohyby zašlapávání vajglu do umaštěné podlahy v McKitchen (neplést si s McChicken). V tu chvíli si uvědomil, jak tato věta ve spojení s jeho nonverbální komunikací vyzněla a v zápětí s drsným přízvukem dodal: “jakože vemem ňáký buchty z mekáče a zajdem někam do Poděbrad do hospy pokecat, víš jak vole”..

Řekl jsem si, v Poděbradech jsem byl naposledy před deseti lety s babičkou koupit si lázeňskou oplatku, tak proč k tomuto kulturnímu městu nepřičichnout i nyní s odstupem času? Významně jsem tedy na Vojtu souhlasně pokynul a bylo rozhodnuto – jde se dnes!

V tu chvíli jsme absolutně přestali řešit naše McStanoviště interně zvané “Na hranolkách” (kde měl jeden za úkol z rozpáleného oleje vyndavat koše dozlatova usmažených hranolek, jenž dokáží vykouzlit úsměv na tváři každého dítěte, a druhý je měl jedním pohybem osolit a usmát se na ně, aby zákazníkům lépe chutnaly) a začali jsme postupně každou přítomnou zaměstnankyni zvát na naší právě zorganizovanou “AfterFrying párty”. Netrvalo to ani 3 hodiny, kdy si vedoucí směny všimla, že nejsme na svém stanovišti (což zjistila tak, že se na ní již delší dobu žádná z hranolek neusmála). Za běžných okolností by za tento prohřešek následoval přísný trest v podobě drhnutí černé obuvi celého manažerského týmu – až do běla, a tak jsem si vědom prohřešku již se sklopenýma ušima pomalu šel pro svůj zubní kartáček, když v tu chvíli ze sebe nebojácný Vojta najednou vyhrkl, že jsme byli pověřeni vedoucím restaurace, abychom dnes večer zorganizovali pro všechny zaměstnance příjemné posezení v Poděbradech, což mu dotyčná manažerka (k mému překvapení) “sežrala i s navijákem”, učinila tuto akci povinnou pro všechny přítomné zaměstnance a dokonce na této sešlosti taktéž přislíbila účast. Od té doby jsem již nikdy o jeho hereckém talentu nezapochyboval.

Asi hodinu před koncem směny jsme s Vojtou usoudili, že naše kadeře umaštěné z výparů přepáleného oleje tak úplně neodpovídají evropským standardům pro “sexy kluky, připravené na párty”, tudíž jsme si poslední hodinku zpříjemnili horkou sprchou (pochopitelně každý separé), mytím vlasů, fénováním vlasů, líčením, a především česáním našich stejně dlouhých kadeří formou tzv. “hrabiček” tvořených z našich prstů (jelikož ani jeden z nás si v té době hřeben nemohl dovolit) a tvořením našeho pověstného hérstajlu “OKAPY”, který děvčata připodobňovala k zženštělému mikádu (tradici okapů si Vojta drží dodnes – viz. profilová fotka na FB).

Po skončení směny jsme se nechali McAutem vysadit před Mexickou restaurací Mestizo, kde na nás již k našemu velkému překvapení skutečně čekaly téměř všechny kolegyně a kolegové, které jsme pozvaly (včetně oné vedoucí směny). A tak jsme si s Vojtou objednali naše první společné pivo Stella Artois za tehdejších 33,- Kčs,- a rázem se Mestizo od té doby stalo naším druhým domovem.

/Štefi/

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>