#30 Den poté

#30 Den poté

 

* Finanční krize * Zodpovědný přístup * Hledání zaměstnání * Zrušení stavebního spoření * Konečně máme na tramvaj * Matějská * Nedostatečná kvalifikace * Zpět u oleje *

 

 

Odpoledne po Tesco párty (tuším, že se ten den psalo pondělí) jsem pomalu otevřel oči, posadil se a rychlým okem projel všechny důležité části pokoje:

Původní koberec již nebyl kobercem (kdyby Dalmatini měly rudé fleky na svém bílém kožíšku, řekl bych, že koberec vypadal jako dalmatin); kancelářská otáčecí židle již nebyla otáčecí (vlastně ani židlí); dřevěný robustní stůl zřejmě nebyl tak robustní a připomínal spíše skluzavku (jíž bych nechtěl sjíždět bez trenek); prosklené dveře bez díry, již nebyly bez díry stejně tak, jako podlaha bez střepů v předsíni nebyla bez střepů a konečně na posteli (která snad jediná byla stále postelí) se těsnalo 8 lidí smíšeného pohlaví od nahých, přes “spoře oděné” až po tzv. “věčně na odchodu” v bundách – tehdy jsem si poprvé uvědomil, že jsem vlastně nespal na posteli, ale na zemi.

Vzhledem k tomu, že oslavy maturity svou kvantitou (i kvalitou) doslova vyždímaly náš finanční kapitál, rozhodl jsem se zachovat zodpovědně, šel jsem probudit Vojtu, kterého jsem našel v kuchyni na stole třímajíc v ruce poloprázdného lahváče, “hodili jsme se do gala” a šli jsme do ulic najít si pořádnou práci.

Bohužel dříve, než jsme nasedli do MHD, jsme se museli zastavit v bance a zrušit si stavební spoření, abychom měli alespoň na tramvajenku.

Ze začátku se nám na trhu práce vůbec nedařilo – Neměli jsme zbrojní průkaz, abychom mohli pracovat na střelnici, na kostlivce ve strašidelném hradu jsme neměli dostatečnou kvalifikaci a pozice prodavače balónků nám také nevyšla, protože jsme neuměli z balónků uplést žirafu.

Pech..

Smutek střídal zklamání, když jsme se rozhodli již na dobro opustit Matějskou pouť a jít tzv. na jistotu!

Když jsme ve 21h přišli do Mekáče na I. P. Pavlova, náš životopis tamní manažerku zaujal natolik, že neváhala ani vteřinu a nás, zkušenostmi nabyté dříče, přijala na “částečný úvazek” (což v interní mekdonaldské hatmatilce znamená úvazek plný s povinnými 20ti hodinami přesčasů).

Když jsme po tradiční otázce: “Kdy můžete nastoupit, kluci?”, odpověděli s úsměvem snad ještě běžnější: “Klidně hned”, neuvědomili jsme si, že tato ironická fráze v tomto řetězci pozbývá na vtipu, a přistály nám v rukou naše oblíbené McUniformy a od 22h jsme museli odpracovat naši první “noční”..

/Štefi/

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>