#10 Co s načatým únorem?

#10 Co s načatým únorem?

 

* Mladá, nadějná děvčata z práce * Jak je opít v práci? * Jak je opít kdekoliv jinde? *  Úspěšná lákačka * “Ahoj, tady mekáč..” *

 

 

Ano, silvestrovská oslava byla naší první společnou akcí, kde jsem doplatil na svůj “jsem pro každou srandu” styl hned dvakrát. Musím sklopit hlavu a uznat, že Vojta je neporazitelný hráč na světové úrovni – přinejmenším v hrách, které si sám vymyslil! Krom provětrání žlučových šťáv tyto alkoholové hry s Vojtou nesly i své výhody (ale bohužel mě nyní zrovna žádné nenapadají). Nyní se ale již posuňme v zimním čase o dva měsíce dále.

Po práci jsme již tradičně seděli na baru “doma” a usrkávali točenou výtečně vychlazenou belgickou krásku, jejíž kapky potu ladně stékaly po rajcovně zaoblené sklence na oválný podtácek. Zvesela jsme vzpomínali na poměrně vydařené zakončení loňského roku a přemýšleli, jak Vojtův um “opít člověka během jedné karetní hry do pozoruhodného stavu, aniž by si toho sám všiml” využít v náš prospěch u mladých sympatických a nadějných děvčat z práce.

Karetní hry v práci byly “zapikaný”. Přesto, že to zpočátku vypadalo jako slibný nápad, po třetím rozložení karet v kuchyni na “garnýru” (kde se do čízů dává například kromě kečupu a hořčice ona pověstná okurka) se tato hra v tu ránu přestala líbit kolegyni, která měla shodou náhod na starosti vedení kuchyně, z toho důvodu, že již potřetí prohrála. (Dalším drobným neduhem bylo, že jsme kvůli nedostatku alkoholických nápojů musely panáky alternovat dávkami kečupu a hořčicové omáčky.) V Mestizu jsme prostřednictvím těchto her taktéž nemohli nikoho opít, jelikož jsme na oné panáky jednoduše neměli lowe a proto nezbývalo, než najít nějaké jiné herní prostředí. Naštěstí přišel Vojta s návrhem hromadného víkendového výletu na jeho “chatku”, kam bychom naše kolegyně (a jednoho kolegu) mohli nalákat prostřednictvím možnosti kvalitní lyžovačky. A světe div se – povedlo se!

Lákání na akce to byla naopak má parketa. Stačila jedna odpolední směna se správnými lidmi a seznam hostů na Vojtovu chatu byl plný. Ovšem protože se na tomto Schindlerovu seznamu ocitala pouze jména kvalifikovaných pracovníků ústavu McDonalds, kteří si v tyto víkendové dny naplánovaly volno, “plánovač směn” si mě zavolal na kobereček a sdělil mi, že pokud chci 15 lidí z 16ti členné směny na nějakou akci, musím za ně najít adekvátní náhradu. To mi trošku udělalo čáru přes rozpočet a pozvaní se již pomalu začínali smiřovat s tím, že namísto zimní osvěžující lyžovačky víkend stráví u rozpáleného grilu. Štefi se ale nikdy nevzdává a proto si vzal služební telefon, vytisknuté listiny s naplánovanými směnami a sedl si na paletu na dvorku, přikusujíc Chillitos. Rafinovaně zhlédl jména zelených jmenovek, jenž zde pracovali pouze několik týdnů a neměli naplánovanou směnu na víkend, a začal telefonovat:

“Tady Mekáč ahoj, prosím tě, stala se hrozná věc. Půlka mekáče simuluje střevní chřipku a nechtěj mi přijít o víkendu do práce. Proto volám tomu nejzdatnějšímu zaměstnanci, který by zvládl práci za dva a to jsi bezpochyby ty, Jirko!”, přičemž se na druhé straně aparátu ozvalo: “Tady Honza, (ups..), ale já jsem již slíbil přítelkyni, že pojedeme na romantický výlet do Prahy.” Na což jsem mu hbitě odvětil: “Rozumím tomu, Rudo. A já si také moc vážím toho, že máš tak chápavou přítelkyni, která pochopí, že ten výlet budete muset odložit na dobu neurčitou, protože máš rád svou práci a nechceš o ní přijít, viď že jo, Květoslave?” (po minutě ticha) – Honza: “Ehm, noo mám rád svoji práci no, ale..” – “Tak to jsem rád, jsi skvělej kluk, Láďo! Až přijdeš v sobotu na směnu, řekni manažerovi ať ti dá žlutou jmenovku a titul Zaměstnanec měsíce. díky moc. Měj se Horváte, ahooooj!”

Tímto způsobem jsem postupně obvolal veškeré “zelenáče”, jenž byli k mání, a naše víkendové dobrodružství mělo konečně zelenou!

(konec 1. části)

/Štefi/

foto: www.dualshockers.com
Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>