#43 Když Paříš.. (část druhá: Secret Messenger)

#43 Když Paříš.. (část druhá: Secret Messenger)

 

* Překročení státních hranic * Nedořezané kosti * Kam s tím “zbožím”? * Bobřík * GTA * Kůzlátka, pootevřete nám vrátka * Nabité brokovnice * Jistota a bezpečí * Řídit budu já, abychom se nenudili *

 

 

Předchozí storka nám vám představila několik způsobů, jak lze ušetřit nějaký ten peníz na benzín, když se chystáte po vlastní ose do zahraničí.

Přestože jsme z nečekaně nabytých peněz měli převelikou radost, po naložení neoznačených krabic do auta, během cesty nikdo z cestujících nepromluvil až do Rozvadova.

Když jsme se před půlnocí ocitli na avizovaném hraničním přechodu, celníci by se u nás kostí nedořezali! Všichni jsme se klepali tak, že se venkovním pozorovatelům mohlo zdát, že právě projíždí nejtěžší případy z Jedličkova ústavu, jež prodělali těžkou obrnu a právě mají hromadný epileptický záchvat.

Možná právě díky prosociálnímu smýšlení nás celní kontrola nechala bez kontroly projet na německou stranu.

S neskutečnou úlevou jsme pokračovali v cestě a konverzace se mohla konečně rozběhnout.

Jako první zajímavé téma ke konverzaci mě napadlo: Jakým způsobem bude probíhat “předání zboží”?
Květák začal hledat instrukce v SMS zprávě, kterou od “Překupníka” obdržel. Konkrétně v ní stálo:

Az dorazite na urcenou adresu, najdete dum s pootevrenymi vraty. Ujistete se, ze vas nikdo nesleduje, zasilky podstrcte pod pootevrenymi vraty a odjedte.

Po přečtení této zprávy jsme začali opět držet bobříka mlčení až do doby, kdy jsme kolem půl třetí ráno dojeli do cílové obce.

Když jsme vjeli do ulice, kde měl být i onen tajemný dům, najednou jakoby jsme se ocitli ve hře GTA 3 (Na čtyřku prostředí nemělo tak detailně propracovanou grafiku).

Nocí jsme pomalu projížděli tichou vilami zastavěnou ulicí a Květák skutečně začal postupně odbíhat ke každé vile s garáží, aby zjistil, zda některá z nich nemá náhodou pootevřená vrátka.

Postupně se začala rozsvěcet okna v celé ulici – místní evidentně nebyli zvyklí na zvuk motoru v tomto nočním čase a zároveň na to, že jim tu nějaký podivín pobíhá od garáže ke garáži a zkouší, zda jsou všechna vrata zamčená.

Tehdy, kdy byla už všechna okna v ulici rozsvícená, lidé začali sbíhat ke dveřím, volat Simíry Gerchány a nabíjet brokovnice, usoudili jsme, že na úspěšné splnění mise nám již mnoho času nezbývá. Mezitím, co jsme konečně našli pootevřená vrátka, vytvořili k nim lidský provaz a podávali si jednotlivé balíčky od auta až do garáže, lidé k nám začali být, řekl bych, až nedůvěřiví (alespoň jsme tak usuzovali z jejich vražedných pohledů a baseballových pálek, které drželi v ruce).

Na poslední chvíli jsme odhodili poslední balíček do garáže, Pepa nastartoval takovým způsobem, že tím bezpečně vzbudil zbytek mírumilovné ulice, za jízdy jsme akčně naskákali do auta a neuvěřitelnou rychlostí svištěli aus dem Deutschen Dorf!

Co se skutečně v zásilkách ukrývalo se již nikdy nedozvíme a jsme za to rádi!

Na to, že jsme na cestě byli teprve 4 hodiny, byli jsme doslova nadšeni napětím a akcí, kterou jsme během cesty PROZATÍM zažili – nejvíce nadšená byla naše spolucestující ze Sadské, která v tuto chvíli zřejmě přemýšlela nad tím, jak příjemná a bezpečná by byla cesta do Štrasburku jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem než naším autem, v kterém slovo “jistota a bezpečí” neexistovalo.

Když jsme jí ve Štrasburku po pár dalších hodinách cesty vysadili, utíkala od auta tak rychle, že jsme jí ani nestačili nabídnout, zda s námi za pár dní nechce absolvovat zpáteční cestu do Čech..

Jelikož kluci vypadali z řízení velmi unaveně, rozhodl jsem se obětovat pro partu a dopřát jim trochu klidného spánku. A tak jsem si sedl za volant já!

.. a v tuto chvíli začíná být příběh teprve zajímavý!

(pokračování příště)

/Štefi/

 

Sdílejte nás dál:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>